Zwycięstwo po bardzo ciężkim meczu!

• autor: marciniakwdz, 2011-04-10 18:25

Unia Leszcze - Mikrus Szadłowice 2-3 (2-0)

Bramki dla Szadłowic zdobyli:

57'  2:1 Mateusz Losik (asysta Adam Łaszcz)

73'  2:2 Paweł Stępień (głową, asysta Damian Sypniewski)

90+2'  2:3 Paweł Marciniak (głową, asysta Adam Łaszcz)

Skład Mikrusa: Sebastian Grzonkowski - Paweł Marciniak, Damian Mańkowski, Paweł Stępień, Artur Urbaniak - Krzysztof Rutkowski (Dawid Laks), Krzysztof Gotowalski (Leszek Matyjasik), Michał Czarkowski(Piotr Lewandowski), Adam Łaszcz - Mateusz Losik(Jakub Michalak), Damian Sypniewski

nie zagrali: Łukasz Gotowalski, Rafał Nocny, Sławek Jakubowski

W porównaniu do ostatniego meczu w naszym składzie zaszło kilka zmian. Na pewno istotną zmianą było cofnięcie na pozycję stopera Pawła Stępnia. Nastąpiła również zmiana w bramce. Od pierwszych minut między słupkami stanął Sebastian Grzonkowski. W linii pomocy zmiany na skrzydłach, oraz z przodu duet napastników Losik, Sypniewski. Mecz rozpoczął się podobnie jak przed tygodniem. Mikrus ruszył od początku do ataku, czego efektem było uderzenie w słupek Damiana Sypniewskiego i minimalnie nieudana próba lobowania bramkarza przez Mateusza Losika, oraz kilka innych akcji. Jak się po raz kolejny okazało niewykorzystane szanse się zemściły. Z czasem gospodarze zaczęli więcej grać piłką, a w naszej obronie pojawił się lekki chaos. Wydawałoby się niegroźny strzał zawodnika Unii, niefortunnie piąstkuje nasz bramkarz prosto pod nogi rywala i przegrywamy 1-0. Radość miejscowych uzasadniona, gdyż jeszcze do przerwy udało im się podwyższyć rezultat na 2-0, po kolejnym głupim błędzie w naszej obronie. Przed całkowitą tragedią uratował nas nasz bramkarz który w zamieszaniu podbramkowym instynktownie obronił groźny strzał. W pierwszej połowie, która z niewyjaśnionych przyczyn trwała 43 minuty niewiele dobrego można było powiedzieć o naszej drużynie, zresztą wynik mówił sam za siebie. Na drugą połowę zawodnicy Mikrusa wybiegli bardziej skoncentrowani. Nie graliśmy już pod słońce, mięliśmy z wiatrem, nie było już na co zgonić więc i gra była znacznie lepsza. Jeżeli już mowa o wietrze to na pewno nie przeszkadzał on w drugiej połowie sędziom, gdyż nawet w sytuacjach wydawałoby się oczywistych twardo i konsekwentnie wskazywali chorągiewkami w naszą stronę. Biorąc przykład z sędziów również zagraliśmy konsekwentnie. Udało się nam w miarę szybko zdobyć bramkę kontaktową. Piłka trafia w polu karnym do Mateusza Losika a ten z najbliższej odległości umieszcza ją w bramce. W naszym ustawieniu zaszły zmiany. Paweł Stępień został przesunięty do przodu czego efektem wyrównująca bramka. Następnie nasz sztab przeprowadził aż 4 zmiany jednocześnie. Nikt nawet przez chwilę nie pomyślał, że remis nas usatysfakcjonuje cały czas próbowaliśmy atakować. Lecz mimo naszej lepszej postawy w drugiej połowie to gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jednak w drugiej połowie w naszym polu karnym rządził Sebastian Grzonkowski który najpierw popisał się kapitalną paradą, a później wygarnął niefortunnie wybijaną piłkę przez naszego obrońce z samej linii bramkowej popisując się nie lada refleksem. Całe szczęście druga połowa trwała 45 min plus, chyba w ramach rehabilitacji sędziowie dorzucili dodatkowe 2 min. Wspominam o tym dlatego, że to właśnie w doliczonym czasie gry, rzutem na taśmę Mikrus zdobył zwycięską bramkę, która dla dzielnie spisujących się dziś gospodarzy była jak gwóźdź do trumny. Nasi zawodnicy stworzyli dziś znakomitą dramaturgię. To zwycięstwo sprawiło, że nadal utrzymujemy się w czołówce i do lidera tracimy zaledwie 2 pkt.

Na zdjęciu: Szał radości wśród piłkarzy po końcowym gwizdku sędziego.