Dziękujemy za wsparcie!

Aktualności

Podsumowanie sezonu!

• autor: marciniakwdz, 2010-11-24 19:37

Nasza drużyna w rundzie jesiennej zajęła 3 miejsce, co jak na beniaminka bieżących rozgrywek jest sporym wyczynem. Już przed rozpoczęciem sezonu było sporo powodów do optymizmu gdyż nasza drużyna osiągała bardzo dobre wyniki w meczach sparingowych. Mimo wszystko z lekkim dystansem podchodziliśmy do tego sezonu gdyż często mecze sparingowe nie mają przełożenia na ligę i drużyny które słabiej spisują się w meczach towarzyskich potrafią się bardziej zmotywować na ligę. Tak niestety nie było z Iskrą Sikorowo z którą zagraliśmy pierwszy oficjalny mecz w rozgrywkach.  W pierwszej kolejce pokonaliśmy Iskrę 4-0 i ze spokojem mogliśmy myśleć o kolejnym meczu. Drugi mecz również był meczem szczególnym, ponieważ był to pierwszy mecz przed własną publicznością. Tym razem piłkarze Mikrusa również sprostali wyzwaniu i odprawili drużynę z Leszcz z bagarzem 7 bramek. Cały mecz z Unią Leszcze zakończył się naszym zwycięstwem 7-1 ,  w tym meczu po raz pierwszy wyjmował piłkę z siatki Łukasz Gotowalski i jak później się okazało nie po raz ostatni… Po dwóch pewnych zwycięstwach, co dawało nam 2 miejsce w tabeli, Mikrus wyjechał do Gnojna. Mecz w pierwszej połowie ułożył się nam bardzo dobrze, lecz niestety w drugiej połowie drużyna Victorii dzięki swojemu doświadczeniu oraz wykorzystanych naszych błędach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając ten mecz 4-2. W 4 kolejce do Szadłowic przyjechała kolejna doświadczona i ograna drużyna - Orłowianka. Sezon dla ekipy z Orłowa rozpoczął się fatalnie po 3 kolejkach 3 porażki i zerowy dorobek punktowy, czego na pewno nikt się nie spodziewał. Niestety Orłowianka pokonała Mikrusa i to aż 6-3 i zakończyła tą złą passę. Po dwóch porażkach zrobiło się trochę nerwowo, lecz na mecz nr 5 do Kościeszek pojechaliśmy bardzo zmotywowani. Efektem tego był remis 2-2 na trudnym terenie, lecz moglibyśmy wywieźć z Kościeszek 3 pkt gdyby nie bramka ze spalonego dla drużyny Gopła, błąd ten jednak wynikał z braku jednego z liniowych, ponieważ na mecz przyjechała tylko dwójka sędziów ale niedosyt pozostał. Po ciężkim meczu w Kościeszkach, Mikrusa czekał kolejny wyjazd i po raz drugi do Gnojna. Tym razem jednak naszym przeciwnikiem była drużyna Arkadii Jaksice. Mecz stał na bardzo niskim poziomie i był bardzo wyrównany, dużo było walki, lecz zagraliśmy do końca i rzutem na taśmę zdobyliśmy 3 pkt pokonując Arkadyjczyków 4-2 . Należy również zaznaczyć, że drużyna Arkadii w pozostałych 4 meczach u siebie zdobyła komplet pkt. Wygrana w Gnojnie bardzo nas uskrzydliła, gdyż w 7 kolejce zagraliśmy chyba najlepszy mecz w tej rundzie. Mikrus pokonał rezerwy Kujawianki Strzelno aż 8-1 i była to nasza najwyższa wygrana w tej rundzie. Mimo tak wysokiego zwycięstwa z rezerwami Kujawianki mało kto dawał nam szansę na pkt w Kołudzie która była u siebie jak do tej pory nie pokonana. Należy podkreślić słowo „była” gdyż Mikrus z Kołudy wywiózł pełną pulę w dodatku pokonując Zootechnika aż 4-1. Po cennym zwycięstwie na wyjeździe Mikrus wrócił do czołówki. Mimo to mecz derbowy z drużyną Równych Szans Suchatówka zapowiadał się dla nas bardzo źle. Kontuzja w meczu z Zootechnikiem wykluczyła Arka Stępnia z gry do końca rundy, z powodu kontuzji nie zagrał również Damian Sypniewski i jak się później okazało „Sypa” też nie pojawił się już więcej jesienią na boisku. W kadrze na mecz zabrakło także: Rutkowskiego, Konwińskiego i  Losika a nasz rezerwowy bramkarz zagrał w tym meczu na pozycji obrońcy. W meczu derbowym na boisku przeważała drużyna z Suchatówki, lecz nie potrafiła udokumentować swojej przewagi. Jedyną zwycięską bramkę strzelił Paweł Stępień po ładnej indywidualnej akcji. Należy też podkreślić znakomitą postawę w tym meczu naszego bramkarza który zagrał najlepszy mecz w rundzie, w kilku meczach nie bronił najlepiej lecz tym razem sprostał zadaniu. Po zwycięstwie w derbach nasza drużyna odczuła chyba trudy poprzednich spotkań, gdyż w Sukowach Mikrus zagrał po prostu fatalnie. Najgorszy mecz tej rundy i zarazem najwyższa porażka. Kujawiak wygrał aż 5-1. W ostatniej kolejce zagraliśmy na własnym boisku z liderem i rewelacją sezonu drużyną z Kóz. Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu gości i należy przyznać że zasłużone prowadzenie, lecz ku uciesze kibiców druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Przejęliśmy inicjatywę na boisku, odrobiliśmy straty i mieliśmy jeszcze szansę powalczyć o pełną pulę, lecz mimo wszystko remis 3-3 można uznać za dobry wynik. Po 11 meczach tracimy do lidera zaledwie 3 pkt a do drugiego miejsca 2 pkt więc wszystko jest jeszcze w naszym zasięgu.  Drużyny z miejsc 4-6 tracą do nas tylko 2 pkt więc na wiosnę na pewno będzie ciekawie…

W imieniu całej drużyny, trenera i działaczy chciałbym bardzo podziękować wszystkim kibicom którzy bardzo licznie przychodzili na nasze mecze, oraz wspierali nas również na meczach wyjazdowych. Dziękuję za to że jeździli  na mecze mimo naszych wpadek i słabszych meczów i cieszyli się z nami naszymi zwycięstwami!

Klasyfikacja wg ilości rozegranych spotkań:

11 - Jerzy Stępień(kapitan); Adam Łaszcz; Paweł Stępień

10 – Łukasz Gotowalski; Damian Mańkowski; Paweł Marciniak; Sławek Jakubowski; Jakub Michalak; Dawid Laks

Żółte:

2 – Krzysztof Gotowalski; Jerzy Stępień; Arkadiusz Stępień; Paweł Stępień; Mateusz Losik

1 – Damian Mańkowski; Paweł Zalita; Dawid Janiszewski; Dawid Laks

Klasyfikacja wg ilości minut na boisku:

990 min – Paweł Stępień

985 min – Jerzy Stępień

971 min – Adam Łaszcz

900 min – Łukasz Gotowalski

798 min – Paweł Zalita

786 min – Paweł Marciniak

780 min – Sławek Jakubowski

662 min – Damian Mańkowski

630 min – Arkadiusz Stępień

602 min – Damian Sypniewski

537 min – Jakub Michalak

454 min – Krzysztof Gotowalski

452 min – Mateusz Losik

437 min – Krzysztof Rutkowski

249 min – Dawid Laks

195 min – Rafał Nocny

193 min – Paweł Konwiński

100 min – Sebastian Grzonkowski

96 min – Dawid Janiszewski