Podsumowanie rundy !

• autor: slawek0999, 2016-12-15 19:05

W rozwinięciu podsumowanie :

Podsumowanie Rundy Jesiennej MIRKUSA :

Dobiegła końca runda jesienna, więc jest to czas by podsumować grę naszego zespołu. I do pewnego momentu mogłoby się wydawać, że jesień będzie stać pod znakiem liczby 11. Dlaczego? Przynajmniej z czterech powodów. W 11. kolejkach zdobyliśmy 11 punktów, co dało nam w rezultacie 11 miejsce. Ładnie prawda? Nie trzeba chyba dodawać, że w wyjściowym zestawieniu znajduje się 11 zawodników, choć zdarzyło nam się rozegrać pełne 90 minut dysponując zaledwie 10 piłkarzami na boisku. To wydarzenie miało miejsce w meczu z Kujawami Markowice, niestety przegranym przez nas zespół. Jednak do rozegrania w tej rundzie pozostały nam do końca trzy spotkania, z których dwa wygraliśmy i jedno przegraliśmy. Jesień więc zakończyliśmy na niezłym 9. miejscu z dorobkiem 17 pkt. W ostatecznym bilansie w 14. spotkaniach zanotowaliśmy na swoim koncie 5 wygranych, 2 remisy oraz 7 porażek. W pokonanym polu pozostawiliśmy: Cukrownika Tuczno (1:0) , Czarnych Wierzchosławice (3:2), Dąb Bąkowo (1:4),Zagłębie Piechcin (2:1) oraz Piasta Kołodziejowo. Remisami zakończyły się natomiast mecze z Zootechnikiem Kołudą Wielką (2:2) oraz Orłowianką Orłowo (1:1). Nasz bilans bramkowy we wszystkich spotkaniach to 21 strzelonych i 34 straconych. Trzeba otwarcie przyznać, że jest to nasz debiut na poziomie tej klasy rozgrywkowej, więc naszej dyspozycji nie powinno się oceniać na podstawie jednej rundy. Tyle ogólnych faktów, przejdźmy zatem do szczegółów.:

Niezniszczalni :
Dwóch naszych zawodników rozegrało wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym. Są to bramkarz Jakub Morek i pomocnik Artur Dąbrowski. 1147 minut na boisku spędził kolejny z pomocników Michał Urbaniak.
Kartki:

Nasz zespół nie należy do ligowych brutali, zdecydowanie wolimy grać w piłkę niż kopać rywali. Nasz bilans kartkowy to 17 żółtych i 2 czerwone. Niechlubnym rekordzistą w naszym zespole jest Krzysztof Mielewski, który na swoim koncie ma 4 żółte i jedną czerwoną.

Pogromca jedenastek:

Za takiego może uchodzić nasz bramkarz Jakub Morek, który na 5 karnych wybronił aż 3! To daje mu skuteczność na poziomie 60 %! Tej sztuki dokonał w spotkaniach z: Zagłębiem Piechcin, Kujawami Markowice i Unią Gniewkowo.

Postrach bramkarzy:

Nie mamy zdecydowanego lidera, jeśli chodzi o zdobywanie bramek. Naszą wartością jest zespołowość. W wewnętrznej klasyfikacji strzelców prowadzi Paweł Stępień i Bartłomiej Gotowalski którzy pokonywali bramkarzy rywali 4-krotnie. Tuż za jego plecami znajdują się: Michał Urbaniak, Adam Kujawa, oraz Damian Sypniewski, którzy zapisali na swoim koncie po 3 trafienia.

Nasze cele :

Jak wspomniałem na początku jest to nasz debiut na tym poziomie rozgrywkowym. Założyliśmy sobie, że naszym celem na 14 początkowych spotkań będzie środek tabeli. Jesteśmy bliscy realizacji naszych ambicji. Podstawowym założeniem jest jednak walka o każdy metr boiska i zaprezentowanie się jak najlepiej w każdym następnym meczu, bo choć czasem schodzimy z murawy pokonani to zostawiamy serca na boisku. Chcemy także wprowadzać jak najwięcej młodzieżowców, by budować podstawy naszego kluby pod kolejne sukcesy, jakim będzie z pewnością awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Wszystko przed nami. Do boju Mikrus!