Mikrus Szadłowice - Unia Leszcze  1:0   (0:0)

Bramkę dla Mikrusa zdobył:

1-0 Paweł Stępień (glową, as. D.Mańkowski)

News klikać więcej.

Mecz w Szadłowicach z Leszczami to zawsze gratka dla kibiców. Zawsze gdy dochodziło do spotkań tych zespołów był to pogrom dzisiejszych gospodarzy.

Pogoda ciężka do gry Mikrus w składzie : W bramce Jakub Morek , od lewej Krzysztof Gotowalski , Karol Kołpacki, Bartłomiej Gotowalski i na prawej Julek Tomczyk , w pomocy Michał Urbaniak, Artur Dąbrowski, Adam Kujawa,Paweł Piernik w ataku duet Sypniewski-Stępień . Szeroka kadra, bo na mecz zjawiło się 18 zawodników . Widać, że obecność nowego trenera i chęć pokazania się były dla piłkarzy priorytetem.

Zaczęli goście, szybko jednak to gospodarze prowadzili grę cały czas, Unia zagroziła jako 1 oddając strzał po błędzie obrony prosto w bramkarza. Mikrus miał w 1 połowie swoje sytuacje czy to Dąbek czy Pulpet z główki . Niestety bramka wisiała w powietrzu a skuteczności brak, kilka razy na lewej stronie zerwał się M.Urbaniak który 2 razy próbował szczęścia i dobrze interweniował bramkarz gości. Mikrus kontrolował grę, Unia w 1 połowie zagroziła tylko jeszcze raz do klarownej sytuacji doszedł napastnik Leszczy lecz fatalnie strzelił. Do przerwy 0-0 . Widać, było że drużyna z Leszczy trafiła z formą i poczynili progres i była to inna drużyna niż tą którą pamiętamy. Na początku 2 części spotkania w polu karnym faulowany jest A.Dąbrowski i mamy rzut karny. Do piłki podchodzi kapitan Mikrusa strzela bardzo precyzyjnie lecz fenomenalną wręcz interwencją popisuje się bramkarz gości nadal 0-0 . Potrzebne widać były zmiany wszedł D.Mańkowski i świetnie wrzucił do P.Stępnia a ten pokonał bramkarza gości . 1-0 w końcu, Paweł miał jeszcze jedną podobną sytuację lecz paradował bramkarz . Leszcze próbowali w sytuacji sam na sam górą nasz bramkarz, kolejna próba gości zakończyła się  tym iż  Jakub Morek wygarnął piłkę spod nóg napastnika .

Mikrus pokazał dobry futbol . Ciężki mecz z wymagającym rywalem któremu dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu . 3 punkty cieszą.

Za tydzień wyjazd na bardzo ciężki teren do Szarleja .