Aktualności

PODSUMOWANIE SEZONU MIKRUSA

• autor: slawek0999, 2014-06-22 21:50

PODSUMOWANIE  SEZONU I ZAWODNIKÓW W PIGUŁCE

Mikrus Szadłowice kończy sezon na bardzo dobrym 2 miejscu ze stratą 1pkt do lidera Victorii Gnojno. Mamy vive-mistrzostwo do awansu zabrakło naprawdę niewiele. W szatni Mikrusa można było usłyszeć, że może i dobrze, że nie awansowaliśmy wyżej bo silna liga a spaść to nie ma sensu. Nie mówmy i nie piszmy o tym co było źle pochwalmy chłopaków za grę, podziękujmy im że oddali płuca i zostawili serce na boisku . Na pewno na podziękowania zasłużyli sponsorzy i Gmina, wspierali i nadal będą wspierać nasz klub. Podziękowania również dla kibiców za doping i za to, że byli nawet w dalekich wyjazdach.

Zostawmy to sezon w pigułce to temat tego newsa, a więc zaczynamy :

Pierwszy mecz rozegraliśmy u siebie z drużyną Unii Leszcze i był to mecz bez kilku podstawowych zawodników,którzy nie zdążyli wrócić z wakacji. Pewne 6-0 i udany debiut naszego bramkarza, który obronił rzut karny. Kolejny mecz znów gramy jako gospodarze  ciężki mecz z Kościeszkami, ale wygrana 2-1 i idziemy w dobrym kierunku ! 3 mecz znów u siebie i znów pogrom tym razem z Kujawiakiem Sukowym 6-0, drużyna z Szadłowic lideruje w B-klasie, potem kolejny mecz z rzędu  z Wójcinem, bramka gości była zaczarowana tego dnia bramkarz Jakub Matczak wyprawiał cuda na bramce bronił wszystko co leciało w bramkę, obronił karnego i Wójcin z przodu musiał odwdzięczyć się ... Niestety straciliśmy 2 bramki i była to pierwsza porażka w lidze. Przyszedł mecz w końcu na wyjeździe w Szarleju tam skromnie  1-0, ale dopisujemy 3pkt ! Mecz w roli gospodarza to w rundzie jesiennej to rutyna przyjeżdża outsider ligi i przegrywa wysoko 4-0 . Wyjazd do Piotrkowa na mecz z Kozami i tam po pięknym widowisku wygrana 4-2, Mikrus na fali ! Po tygodniowej przerwie jedziemy na mecz do Gnojna tam szczęście sprzyjało lepszym i przegraliśmy 1-2.. Pełna rehabilitacja nastąpiła u siebie w meczu z Orłowianką 9-3 to była radość dla kibiców prawdziwa kanonada w Szadłowicach . Jedziemy do Kruszy i tam świetnie wychodzimy od 0-1 na 2-1 i wygrywamy, mimo iż sędzia faworyzował gospodarzy. Runda wiosenna i przed nami aż 4 wyjazdy w których inkasujemy 9 pkt, mecz z Leszczami to pierwszy mecz o pkt w lidze po wygranych w sparingach min. ze Służewem ( A-klasa Włocławska), bramka naszego bramkarza na 1-0 z 90 metrów potem wbiliśmy jeszcze 2, 3-0 i dobry start na początek ciężkiej wiosny. Znów na zero tym razem w Kościeszkach 4-0 wspaniale rozpoczęliśmy! I przyszło załamanie formy 1-3 porażka z Kujawiakiem Sukowym na pewno nie należało do miłych . Znów dobry mecz na wyjeździe zamazanie meczu z Sukowym i wygrana z Wójcienem aż 5-2 ! Katastrofą można nazwać mecz z Szarlejem u siebie prowadzenie do 70 minuty 3-1 i porażka 4-3 ! Odbiło się to na psychice zawodników, którzy po fatalnej grze przegrali aż 5-8 ...z Kozami. Na boisku u siebie jeszcze nie wygraliśmy przeszedł mecz z liderem Victoria Gnojno nie dała nam rady i przegrała 2-1, świetny występ zawodników MIkrusa. Mecz z naszymi kolegami z Orłowa wygraliśmy 3-0 i pokazaliśmy, że wygrana z liderem nie była przypadkowa. Dziś zagraliśmy dla kibiców wygraliśmy z Kruszą 5-2 .

Był to sezon w którym każdy wygrywał z każdym, lider zmieniał się bardzo często, liga była ciekawa, nie ma co gdybać tylko ciężko pracować, aby przyszły sezon był owocny.

Przedstawiamy krótką charakterystykę zawodników Mikrusa :

Zacznijmy od zawodników podstawowych

Bramkarze :
Jakub Morekdebiutujący na bramce w rozgrywkach B-klasy bramkarz dużo krzyczący, spec od karnych obronił 4 rzuty karne na 6 prób, strzelił gola z Leszczami z 90 metrów zaliczył asystę. Oczywiście zdarzyły mu się błędy takie jak z Szarlejem u siebie, czy Gnojnie . Ogólnie 20 meczy 1 gol 1 asysta 1800 minut 2 żółte kartki.

Obrońcy :
Krzysztof Gotowalski - typ walczaka nie odłoży nogi etatowy lewy obrońca Mikrusa na lewej stronie nie ma lepszego zawodnika, popełnił kilka błędów jak kazdy zawodnik, ale pewny punkt i pewne miejsce w podstawowej jedenastce. Ogólnie 17 meczy 1 asysta 1520 minut i 3 żółte kartki .

Jerzy Stępień - najstarszy w drużynie w Mikrusie był to jego ostatni sezon przygody z piłką. Przez większą część sezonu kapitan drużyny wychodzi ze starej polskiej zasady piłka może przejść zawodnik nie . Dyrygent obrony, kilka słabszych meczy w końcówce sezonu. Podstawowy stoper Mikrusa. Ogólnie 19 meczy 4 zółte kartki 1555 minut.

Michał Morawski - Świeżak w Mikrusie podobnie jak bramkarz, wejście na tą pozycję jest bardzo ciężkie co było widać na początku potem odpłacał się z meczu na mecz za dane szanse, widać wysoko grający obrońca na wyprzedzenie, kilka strat w lidze po których padały bramki, końcówka sezonu znakomita bez zastrzeżeń. Podstawowy zawodnik . Ogólnie
18 meczy 1 asysta 1 żółta kartka 1500 minut.

Damian Mańkowski - etatowy prawy obrońca drużyny z Szadłowic . Dużo biegający i dobrze broniący, prawa strona jeżeli jest na meczach należny do niego. Dysponuje świetnym uderzeniem z dystansu . Ogólnie 16 meczy 1 gol 3 żółte kartki 1026 minut.

Pomocnicy :

Michał Urbaniak - Lewa strona należy do niego szybki, stwarzający sytyację kolegą z drużyny dobrze rozumiejący się ze środkowymi pomocnikami, poprawił centry z rożnych . Lewa flanka należy do niego . Pewny skład w jedenastce Mikrusa. Ogólnie 17 meczy 2 gole 7 asyst i 2 żółte kartki 1282 minut.

Artur Dąbrowski - Zdecydowanie gracz z wyższej półki dyrygent środka pola, ma świetny przegląd pola lewą i prawą nogę dobry strzał z dystansu, świetnie strzela lub dośrodkowuje z wolnych . Kluczowy zawodnik w Mikrusie . Ogólnie 20 meczy 16 bramek 6 asyst i 3 żółte kartki 1800 minut.

Bartłomiej Gotowalski - popularny " Gustaw " wieża w środku pola walczący, biegający strzelający współpraca z Dąbkiem układa się wspaniale, perfekcyjnie rozumie się z napastnikami, gracz bez którego środek pola ma inne znaczenie. Podstawa w Mikrusie. Ogólnie 17 meczy 11 bramek 6 asyst 5 zółtych kartek 1485 minut.

Mateusz Losik - szkoda, że rozstaje się z drużyną z Szadłowic miał pewne miejsce na prawej stronie pomocy został wybrany do podstawowej 11, świetne mecze dał dużo dobrego, jednak niepojawianie się na meczach psuje reputacje. Ogólnie 14 meczy 3 bramki i 4 asysty 900 minut i 1 żółta kartka.

Napastnicy :

Paweł Stępień - czołowa trójka strzelców B-klasy w 18 meczach strzelił 23 bramki i zaliczył 9 asyst. Super-snajper z Szadłowic bez niego i bez jego goli drużyna znajdowała by się w innym miejscu niż teraz, napastnik kompletny. Chociaż zdarza mu się wiele sytuacji marnować, ale Pawłowi wybaczamy jest kapitanem od dłuższego czasu.  Dodajmy do bramek 4 żółte kartki i 1578 minut.

Damian Sypniewski- wrócił po rocznej przerwie zagrał w tym sezonie zaledwie 6 meczy, ale to wystarczyło by strzelić 4 bramki i zaliczyć 3 asysty. Świetny, szybki, dużo razy faulowany w polu karnym strzelał ważne gole. Pewny punkt do pary z Pulpetem . 520 minut i żółta kartka aż czekamy na więcej.

Zawodnicy pozostali :

Damian Kubiak - nasz zawodnik na emigracji, gdy jest oddaje serce w Mikrusie wdać kocha piłkę nożną i oby więcej takich zawodników było w Szadłowicach. 3 mecze 2 gole 1 asysta i 1 żółtka kartka . 240 minut.

Rafał Nocny - wchodzący killer to on w 1 meczu wszedł na 15 minut i strzelił bramkę i to on w ostatnim meczu zakończył strzelanie w 19 meczach strzelił 2 gole, warto na niego stawiać i dawać więcej, już w sparingach w przerwie dobrze wyglądał.

Artur Urbaniak- 15 meczy 1 gol i 1 asysta, wygryzł na moment Michała Morawskiego zawodnik ważny dla Mikrusa, dusza towarzystwa regularnie wchodzi z ławki rezerwowych.

Paweł Piernik- po tym zawodniku spodziewaliśmy się więcej, może odpali w następnej rundzie 10 meczy i tylko jedna asysta to za mało, musi dużo więcej dać od siebie.

Leszek Matyjasik- lewa/prawa obrona lub prawa pomoc zawodnik który w 19 meczach rozegrał 1047 minut nie strzelił gola ani nie zaliczył asysty. Gdyby szybciej się budził na boisku ... Dobrze, że jest !

Paweł Nawara - niekonwencjonalny zawodnik 4 mecze 2 gole, kłopoty w życiu zakończyły jego karierę w Mikrusie a szkoda .

Sławomir Jakubowski- przeplata dobre mecze z tymi niestety złymi raz w podstawie na prawej stronie raz z ławki, 15 meczy może w końcu nadejdzie przełamanie . Wierzymy !

Julian Tomczyk- doświadczony zawodnik swoimi radami służy młodszym zawodnikom i o to chodzi Julek w 13 meczach 1 bramka, najczęściej prawa lewa strona jest jego, gdy wchodzi z ławki.

Adam Łaszcz/ Piotr Dajczak - zagrali 4/6 meczy za mało by cokolwiek powiedzieć . Żegnają się z drużyną .

Dziękujemy !!!!

Jednocześnie zapraszamy 5 lipca na zakończenie sezonu w Mikrusie w planach mecz pożegnalny Jerzego Stępnia. Więcej info wkrótce.